שיש למטבח

שיש למטבח

על המטבח נאמרו ונכתבו המון דברים. אבל אם יש דבר אחד, שכולם תמימי דעים לגביו, הוא שהמטבח מהווה את לב הבית. במטבח נוהגים לבשל ולאפות מטעמים, במטבח רגילים להתיישב ולאכול ביחד ארוחות, ובו נהנים לנהל שיחות דיומא. אין זה משנה אם אתם בתהליך שיפוץ הבית, או שעברתם לבית חדש, כך או כך, עומדות בפניכם הרבה החלטות, בנוגע לעיצוב המטבח בעיקר. אחת השאלות המרכזיות מקורה באיזה סגנון עיצובי לבחור? האם לבחור בסגנון עיצובי של וינטז', שמבוסס על קווי עיצוב מפעם, מהמון שנים בעבר; או לחלופין דווקא לבחור בסגנון מטבח כפרי, שדוגל בשילוב של עיצוב ופרקטיקה כאחד. ויש מי שיגיד שהעיצוב המודרני הכי מדבר אליו. מדובר על מטבח בסגנון שדוגל במינימליזם, אבל בד בבד הדקורציה שבמטבח משדרת אמירה של סולידיות, שיק ונון שלנטיות. במסגרת העיצוב המודרני, עליכם לחשוב על רכישת שיש למטבח. השיש, בהיותו מוטיב דומיננטי, יעיד על הסגנון הכללי ששולט בנכס. תפקידו להתמזג בהצלחה עם הסגנון שבחרתם במטבח, שכל הבית ייראה באותו סגנון, מודרני או לא.

לפי מה רוכשים שיש למטבח?

ישנם הרבה קריטריונים מנחים, בטרם שתרכשו שיש למטבח. חלקם חשובים יותר, וחלקם חשובים פחות. בחרנו להציג כמה מהם, המשמעותיים ביותר, כלעיל –

  • כמו בכל רכישה, אף ברכישה של שיש למטבח לאלמנט של התמחור יש משמעות ניכרת. אין אנו אומרים לכם כי עליכם לרכוש את השיש היקר ביותר, למרות שבדרך כלל היקר ביותר מעיד על איכות. אבל באותה הנשימה – אין אנו אומרים לכם לקנות את השיש הזול ביותר. מכיוון שידועה המשוואה, כי "הזול בסופו של דבר עולה ביוקר". לא צריך להיות קיצוניים לפה או לשם, בחרו בדרך הביניים, לא בתמחור הגבוה ביותר, ולא בתמחור הנמוך ביותר, בתנאי שהמחיר לא יבוא על חשבון עיצוב ואיכות השיש למטבח.
  • כאשר מדברים על העיצוב של המטבח, כי אז השיש משחק תפקיד חשוב. קודם כל, כדאי שתפנימו, כי עיצוב בכלל ועיצוב של שיש בפרט הם פונקציה של סגנון ואופי. הם ייחודיים לכל אחת ואחד מכם, ועל כן סביר להניח שמה שמתאים לכם, לא בהכרח יתאים לצרכים של השכנים שלכם. קיימים המון סוגים, טקסטורות, דגמים וצבעים של שיש למטבח. שבו עם עצמכם, ותנסו לאפיין את ההעדפות האישיות שלכם, ורצוי שהסגנון יותאם לסגנון הכללי של הדירה שלכם.
  • לא כל יום קונים את השיש למטבח, בשאיפה שיחזיק מעמד לשנים רבות. לפיכך, תיקנו שיש מחנות או מיצרן שמוכים לספק לכם תעודת אחריות לפחות לבין שלוש שנים, עד חמש שנים. ספק שלא יסכים לטווח האחריות הזה, סביר להניח שהסחורה שלו לא איכותית, ראו זאת כנורה אדומה שנדלקת.